top of page

Endüstriyel Zemin Kaplamaları

Zemin şartlarının farklılığından doğan çeşitli ihtiyaçlar için kusursuz çözümler, yenilikçi tasarımlar, sıfır olumsuz etki ile daha fazla değer sunan, sürdürülebilir ve dayanıklı performansı ile Epoksi, Poliüretan veya Yüksek Performanslı Zemin Kaplamalarını uygulamaktayız. Tüm beklentilere cevap verebilen bu kaplamalar Elektrik/ Elektronik Endüstrisi, Kimya/ İlaç Endüstrisi, Lojistik Depolama alanları, Otoparklar, Endüstriyel Kuru/ Islak Alanlar ve Ticari Yapılarda görüldüğü gibi ayrıca Endüstriyel “Clean Room” uygulaması da hizmetlerimiz arasındadır.

Endüstriyel Zemin Kaplamaları
Endüstriyel Zemin Kaplamaları
Epoksi Zemin Kaplamaları

Epoksi Zemin Kaplamaları

Darbe ve aşınma dayanımı, yıpranma direnci, anti statik performansı, kimyasal ve alev dayanıklılığı, tozumazlığı ve tüm RAL renkleri ile estetik özelliği ile işletmelerde ve endüstriyel alanlarda tüm malzeme yönetmeliklerine uygun Sika A.Ş. çözüm ortağımız ile bu kaplama türünü hayata geçirmekteyiz.

Poliüretan Zemin Kaplamaları

Poliüretan Zemin Kaplamaları

Esnek ve UV’ ye dirençli olması, statik ve dinamik çatlak köprülemesi, alt katmanı yeterince koruması, hareket ve titreşime uyum sağlayabilme özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Bu sistem sürekli etkiye maruz kalan kamusal alanlar, asma katlar, katlı otoparklar, ısıl direnci yüksek olması beklenen üretim ve depolama alanlarında tercih edilmektedir.

Yüksek Performanslı Zemin Kaplamaları

Çok ağır mekanik, kimyasal ve termal streslere karşı dayanıklı, yüksek aşınma direnci olması ile birlikte üstün derecede kaydırmaz ve kolay temizlenebilir olması, bu kaplama türünü farklı kılmaktadır. Bu tür özel gereklilikler için kullanılan malzeme, çimento, Epoksi ve Poliüretan reçine teknolojilerinin bileşiminden meydana gelmektedir. Genellikle Gıda, Kimya ve İlaç Endüstrilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Dekoratif Zemin Kaplama Sistemleri

Hem estetik hem de teknik tüm ihtiyaçları karşılaması, düşük VOC emisyon miktarına sahip zemin kaplama çeşidi olması ile birlikte renkli çipler, agregalar ve özel dolgu malzemeleri ile farklı tasarım ve dokularda uygulama yapılabilmektedir. Okul, Müze, Eğlence, Sunum ve Sağlık tesislerinde kullanılan bu zemin kaplamaları aynı zamanda elastik deformasyon ve çizilmeye karşı da dirençlidir.

Su Yalıtım Uygulamaları

Bir yapının uzun ömürlü olması, bu süre içerisinde işletmelere ekonomik katkıyı ve kullanıcı konforunu sağlayabilmesi teknik tüm detayların çözülmesiyle mümkündür. Özellikle Endüstriyel Yapıları Temelden Çatıya su ve nemden korumak bu sistemin ilk aşamasını oluşturmaktadır. Yapı Kimyasallarında en ileri teknolojiler kullanılarak, gereksinim duyulan tüm alanlarda nem bariyeri uygulaması ve genellikle çatılarda UV dayanımı yüksek, elastik ve kolay uygulanabilen, aynı zamanda uluslararası tüm yönetmelikleri destekleyecek yangın performansı yüksek su yalıtımı gerçekleştirmekteyiz.

Su Yalıtım Uygulamaları
Su Yalıtım Uygulamaları

Yapısal elemanlardan kolon, kiriş ve döşemelerin çatlamaları, en-kesit kayıpları, deprem etkisi ile mesnet uç bölgelerinde oluşan hasarların onarılması ve güçlendirilmesi, sahip olduğumuz ileri teknoloji ve mühendislik bilgisiyle gerçekleştirilmektedir. Uluslararası onaylanmış uygulamalar ile tasarlanmış karbon lif donatılı polimer laminatlar ve tek doğrultulu yüksek dayanıma sahip karbon lifli dokumalar, betonarme, ahşap ve yığma yapılarda uygulanabilen bir sistemdir. Sehimin, çatlak genişliklerinin, çelik donatılardaki gerilmelerin ve yorulma etkilerinin azaltılması ve iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

Yapısal Güçlendirme ve Deprem Onarım Sistemleri

Yapısal Güçlendirme ve Deprem Onarım Sistemleri
Yapısal Güçlendirme
Yenilikçi Dilatasyon Çözümleri

Yenilikçi Dilatasyon Çözümleri

Endüstriyel alanlarda mevcut çelik donanımlı Dilatasyon çözümleri üstünden geçen araçların hem hasar almasına, hem de gürültü yaparak konforsuzluğa neden olmaktadır. Akustik standartların kritik öneme sahip olduğu Sağlık tesislerinde ise geleneksel çözümler hasta ve çalışanları da doğrudan etkilemektedir. Sika FloorJoint ile tüm bu sorunların çözüme kavuşturulması hedeflenmiştir. Üzerinden geçildiğinde gürültü ve titreşim yapmaması, üzerine istenilen renkte kaplama yapılabilmesi, paslanmaz, yüksek kimyasal dayanıma sahip olması, kolay uygulanması ve tamir edilebilmesi, sistemi benzerlerinden farklı kılmaktadır.

bottom of page